Poznaj Olsztyn

Olsztyn to urocze miasto położone wśród jezior i lasów, przyciągające turystów możliwością spędzania czasu nad jeziorami znajdującymi się na jego terenie, kuszące wspaniałym lasem miejskim.

Do Olsztyna łatwo dotrzeć, stąd rozchodzą się szlaki turystyczne Warmii i Mazur.

Amatorzy sportów wodnych, turystyki pieszej i rowerowej, wędkarze oraz przyrodnicy i historycy znajdą tu cos dla siebie.

11 jezior położonych w obrębie miasta i 1300-hektarowy las miejski sprawiają, że jest to wyjątkowy teren rekreacyjny.

Największe Jezioro Ukiel składa się z czterech akwenów i posiada cztery malownicze zatoki: Miłą Łabędzią Szyję, Grunwaldzką i Kopernika.

Tu można spędzić czas korzystając ze zjeżdżalni, kąpielisk i spacerując po molo. Wypożyczalnia sprzętu wodnego pozwoli zrelaksować się na kajakach, rowerach wodnych i żaglówkach.

Wędkarze będą mieli szansę złowić w olsztyńskich jeziorach leszcze, szczupaki, płocie, okonie, węgorze i sieje.

Amatorzy nurkowania również nie będą się nudzić. Bogata oferta klubów płetwonurkowych sprawi, że będą mogli przenieść się w podwodny świat.

Wielbiciele mocniejszych wrażeń skorzystają z tego, co proponuje olsztyński aeroklub. Tu można spróbować swych sił w powietrzu, skacząc ze spadochronem, latać szybowcem lub obejrzeć miasto z lotu ptaka korzystając z lotów widokowych.

Dwa parki linowe dostarczą niezapomnianych wrażeń i ekstremalnej zabawy.

Olsztyn to nie tylko przyroda, to również liczne oferty placówek kulturalnych i wiele imprez odbywających się pod patronatem Urzędu Miasta.

Jeśli zaś nie interesują Cię aktywne formy wypoczynku to zapraszamy na olsztyńską Starówkę, w której znajdziesz unikalne zabytki architektury gotyckiej, pospacerujesz po uroczym parku Podzamcze gdzie płynie rzeka Łyna i odpoczniesz na ławeczce na kolanach Mikołaja Kopernika Olsztyński zamek przyciągnie cię swym pięknem o każdej porze roku i sławą miejsca, w którym przebywał znany astronom jako administrator dóbr kapitulnych. Tuż obok zamku znajduje się amfiteatr a w nim odbywają się liczne imprezy. Olsztyńskie noce bluesowe, koncerty, Międzynarodowy festiwal folkloru, teatr na pomostach, trzydniówka teatralna to tylko jedne z wielu imprez odbywających się w Olsztynie.

Liczne kluby i puby sprawią, że będziesz chciał odpocząć po pełnym wrażeń dniu przy kufelku piwa a późnym wieczorem zapraszamy na pokazy nieba nocą w Obserwatorium Astronomicznym.

Zachęcamy do zwiedzenia Olsztyna, jego walorów krajoznawczych i historycznych.
Proponujemy spacery, wycieczki piesze i rowerowe po Olsztynie i okolicach, spływy kajakowe po Łynie, kąpiele i rejsy po olsztyńskich jeziorach.`
Oferujemy wypoczynek, relaks i rekreację.